Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Май 2021

20210506
Previous week
Next week

Zaproszenie na międzynarodową konferencję naukową pt. „Europejskie miasta w procesie kształtowania i przekazywania europejskiego dziedzictwa kulturowego”

Дата: 06.05.2021
Место: platforma Microsoft Teams
Организатор: Zakład Polityki i Kultury Krajów Śródziemnomorskich Instytutu Studiów Europejskich UJ

Zakład Polityki i Kultury Krajów Śródziemnomorskich
Instytutu Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego
zaprasza na międzynarodową konferencję naukową pt.
„Europejskie miasta w procesie kształtowania i przekazywania
europejskiego dziedzictwa kulturowego”

Konferencja jest rezultatem projektu realizowanego w Instytucie Studiów Europejskich UJ, w ramach programu Erasmus+ (Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk w ramach partnerstw strategicznych na rzecz szkolnictwa wyższego: nr ref. 2018-1-PL01-KA203-050963).

Konferencja będzie poświęcona problematyce kształtowania i przekazywania dziedzictwa kulturowego Europy, jej wielokulturowego wizerunku oraz międzynarodowego charakteru w wybranych miastach europejskich.

Oprócz wspomnianej przewodniej myśli  spotkania, tematyka obrad będzie dotyczyć również następujących problemów:

• Miasta jako podstawa kształtowania poczucia jedności społecznej i kulturowej Europejczyków oraz wzmocnienia tożsamości europejskiej i aktywnego obywatelstwa
  • Europejskie dziedzictwo kulturowe w kształtowaniu narracji miasta
  • Wspólna przeszłość - wspólne dziedzictwo - wspólna przyszłość Europejczyków
  • Europejskie miasta w obliczu dyfuzji kulturowej i procesów migracyjnych w Europie
  • Pamięć, niepamięć i nostalgia w przestrzeni symbolicznej miast europejskich
  • „Nowy Europejski Bauhaus”. Miasta europejskie i ich dziedzictwo po pandemii.

Z uwagi na czas pandemii Covid-19, konferencja odbędzie się w formie on-line na platformie Microsoft Teams.

Planowane jest opublikowanie referatów w czasopiśmie WSMiP UJ Politeja (70 punktów).

Udział w konferencji jest bezpłatny, natomiast w przypadku zakwalifikowania artykułów do publikacji będzie wymagana opłata w wysokości: 200 PLN.

plakat konferencji

Файлы для скачивания