Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Навигация Навигация

Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Pracownik naszego Wydziału Wiceprzewodniczącym Sekcji Global International Relations stowarzyszenia International Studies Association.

Z przyjemnością informujemy, że pracownik naszego wydziału dr hab. Marcin Grabowski, zatrudniony w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych oraz Kierownik Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju został wybrany na Wiceprzewodniczącego Sekcji Global International Relations stowarzyszenia International Studies Association (ISA) podczas tegorocznej konwencji ISA w San Francisco, która odbyła się początkiem kwietnia.

Prof. Grabowski razem z resztą nowego zarządu sekcji w osobach nowej Wiceprzewodniczącej Dr Jasmine K. Gani z University of St Andrews (Scotland, UK) oraz nowej przewodniczącej Prof. Liny Benabdallah z Wake Forest University (North Carolina, United States) będą przez najbliższe 2 lata kierować działalnością sekcji. Prof. Grabowski Będzie również pełnił funkcję współprzewodniczącego programu GIRS na nadchodzących konwencjach ISA w Chicago (Illinois, USA) i Columbus (Ohio, USA).

Sekcja Global International Relations ISA (GIRS) dąży do stworzenia prawdziwie inkluzywnej platformy poprzez promowanie różnorodnych perspektyw, szczególnie z krajów Globalnego Południa (Global South) oraz Globalnego Wschodu (Global East), wspieranie interdyscyplinarnego dialogu i wzmacnianie głosów tradycyjnie niedoreprezentowanych w dyskursie stosunków międzynarodowych.

Profesor Marcin Grabowski