Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Навигация Навигация

Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Delegacja dziennikarzy oraz czołowych przedstawicieli środowisk opiniotwórczych z Indii

4 marca 2014 roku Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja dziennikarzy oraz czołowych przedstawicieli środowisk opiniotwórczych z Indii, przebywająca w Polsce na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. W skład delegacji weszli: ze strony indyjskiej pani prof. Randźana Saksena, dyrektor Instytutu Studiów nad Językami Słowiańskimi i Ugrofińskimi Uniwersytetu Delhijskiego, pan redaktor Sajjed Mohammad Irfan, szef rządowego kanału telewizyjnego, nadającego m.in. relacje z posiedzeń Izby Wyższej indyjskiego Parlamentu (Radźja Sabha) oraz pan Widźaj Mehta – prezes Głównej Izby Handlu i Inwestycji Zagranicznych oraz prezes zarządzający firmy konsultingowej Mefcom Capital Markets Ltd. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP reprezentowali pani dr Zuzanna Burska, I Sekretarz Ambasady RP w New Delhi oraz Pan Radca-Minister Piotr Opaliński – z-ca Ambasadora RP w New Delhi.

Goście spotkali się z JM Rektorem UJ, prof. dr hab. med. Wojciechem Nowakiem oraz Dziekanem Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, prof. dr hab. Bogdanem Szlachtą. W organizowanym przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ spotkaniu uczestniczyli również ks. prof. dr hab. Krzysztof Kościelniak, Dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz dr hab. Cezary Galewicz, Kierownik Zakładu Indianistyki.

Podczas spotkania podjęto kwestie związane z polsko-indyjską współpracą naukowo-badawczą. Omówione zostały rezultaty dotychczasowych kontaktów naukowych pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim oraz indyjskimi uczelniami partnerskimi, a także plany realizacji kolejnych projektów. W rozmowach przedyskutowano między innymi możliwość nawiązania wieloaspektowej kooperacji z Uniwersytetem Delhijskim, zarówno na poziomie wymiany kadr i studentów, jak i współpracy naukowo-badawczej.

Wizyta delegacji indyjskiej w Uniwersytecie Jagiellońskim stanowiła część uroczystość związanych z obchodami 60. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Indiami.

Дата публикации: 17.03.2014
Published by: Michał Olaś