Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Навигация Навигация

Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Stypendium na pobyt badawczy w Delaware Valley University

Stypendium obejmuje jednosemestralny pobyt w Delaware Valley University (Doylestown, Pennsylvania) od stycznia do maja 2020 roku.

Stypendysta uzyskuje status research scholar w Delaware Valley University, co ma pozwolić na realizację projektu badawczego dotyczącego problematyki amerykanistycznej.

Student jest zobowiązany do eksternistycznego zaliczenia przedmiotów zgodnie z programem studiów obowiązującym w macierzystej jednostce WSMIP UJ (w tym celu należy złożyć wniosek o przyznanie Indywidualnego Planu Studiów).

Co obejmuje stypendium?

Stypendium pokrywa koszty związane z:

• czesnym,
  • zakwaterowaniem i wyżywieniem,
  • przelotem,
  • ubezpieczeniem.

Stypendium nie pokrywa kosztów wizy do USA oraz osobistych wydatków na miejscu.

Dla kogo? Stypendium adresowane jest do studentów 3 roku studiów I stopnia odbywanych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Pobyt naukowy w Delaware Valley University ma umożliwić zrealizowanie własnego projektu badawczego dotyczącego problematyki amerykanistycznej, który będzie podstawą napisania pracy dyplomowej.

Procedura kwalifikacyjna

Spośród zgłoszonych kandydatów 1 stypendystę wyłania komisja konkursowa w składzie:

• Dziekan lub Prodziekan WSMiP UJ ds. dydaktycznych,
  • Dyrektor IAiSP UJ,
  • Zastępca dyrektora IAiSP UJ ds. dydaktycznych,
  • Zastępca dyrektora INPiSM UJ ds. dydaktycznych,
  • Koordynator programu stypendialnego w Delaware Valley University.

Kryteria oceny aplikacji

Ocenie przez każdego członka komisji podlegają: CV, research proposal, statement of purpose oraz English skills według następującej punktacji:

• CV: max. 5
  • research proposal: max. 5
  • statement of purpose: max. 3
  • proof of English proficiency: max. 2

O ostatecznym miejscu w rankingu decyduje suma punktów przyznanych przez wszystkich członków komisji oraz dotychczasowa średnia ocen ze studiów. W przypadku jeśli członek komisji konkursowej jest jednocześnie opiekunem kandydata do stypendium, oceny zgłoszenia dokona inna, wyznaczona przez komisję osoba.

Wszyscy kandydaci zostają poinformowani o wynikach konkursu (liczba uzyskanych punktów, miejsce na liście rankingowej oraz ostateczny wynik – zakwalifikowanie lub niezakwalifikowanie do wyjazdu) drogą mejlową.

Zgłoszenie do konkursu

Zgłoszenia wraz z kompletem dokumentów przyjmuje koordynator programu dr Marcin Gabryś marcin.gabrys@uj.edu.pl przez Sekretariat IAiSP UJ. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 listopada 2019r.

Wymagane dokumenty (w wersji papierowej oraz elektronicznej)

Dwie kopie dokumentów w języku angielskim:

1. list przewodni zgłoszenia do konkursu (zawierający dane osobowe i kontaktowe, imię i nazwisko promotora pracy dyplomowej; dane kontaktowe wykładowcy, który wyraża zgodę na udzielenie dokładnej informacji na temat kandydatki/kandydata),
  2. CV – ze szczególnym wskazaniem na dodatkową aktywność naukową (działalność w kołach naukowych; udział w konferencjach, seminariach i podobnych wydarzeniach naukowych oraz w ich organizacji; publikacje; stypendia i wyjazdy zagraniczne, w tym studia zagranicą),
  3. Research proposal – projekt badawczy stanowiący podstawę tworzenia pracy dyplomowej, który będzie realizowany na stypendium w Delaware Valley University; projekt powinien dotyczyć problematyki amerykanistycznej i zawierać: title, summary statement, introduction, research problem (including aim(s), thesis/hypothesis), research questions, significance of research, methodology, review of seminal literature.
  4. Statement of purpose – uzasadnienie, dlaczego Delaware Valley University będzie dobrym miejscem na realizację projektu badawczego (lista przykładowych pozycji literaturowych dostępnych w bibliotece, wskazanie profesora/ów, z którymi będzie konsultowany projekt, tytuł/tytuły kursów, w których kandydat/kandydatka chciał(a)by uczestniczyć jako wolny słuchacz; inne instytucje i jednostki badacze/biblioteki specjalistyczne w okolicy, etc.); należy wykazać, że szansa, jaką daje stypendium w Delaware Valley University, zostanie w pełni wykorzystana.

Jedna kopia dokumentów w języku polskim lub angielskim:

• zaświadczenie o średniej ocen ze studiów I stopnia,
  • kopia dokumentu poświadczającego dobrą znajomość języka angielskiego – certyfikat lub inna forma (np. transkrypt ocen w wypadku studiów odbytych w j. angielskim lub uczestnictwa w kursach w j. angielskim).

W wyjątkowych sytuacjach kandydaci mogą zostać zaproszeni na rozmowę.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 22 listopada 2019r.

Procedura wyjazdowa

Stypendyści zostaną poinformowani o formalnościach i procedurze, jakich należy dopełnić przed wyjazdem.

Rozliczenie stypendium

Po powrocie stypendyści składają raport w języku angielskim, w którym syntetycznie opisują efekty pobytu badawczego, wskazując na stopień zrealizowania projektu i swoją aktywność podczas stypendium w Delaware Valley University. Raport (w wersji elektronicznej) należy złożyć do końca czerwca 2020 r. na adres koordynatora programu: dr. Marcina Gabrysia.

Recommended
Zajęcia w dniach 3-5 kwietnia 2024 r.

Nabór abstraktów na XV Festiwal Dyplomatyczny: Oblicza Dyplomacji

Rejestracja na szkołę letnią Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju <span lang="en">Complexity Summer School 2024</span> została otwarta!

Rejestracja na szkołę letnią Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju Complexity Summer School 2024 została otwarta!

Nabór wniosków w Konkursie na wsparcie rozwoju kompetencji zawodowych pracowników WSMiP