Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Навигация Навигация

Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Podpisano porozumienie ws. utworzenia klasy patronackiej Wydziału w Liceum Zakonu Pijarów

W dniu 16 kwietnia 2015 r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie a Liceum Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego.

Przedmiotem umowy jest utworzenie od roku szkolnego 2015/2016 ekonomiczno-prawnej klasy patronackiej Wydziału. Pracownicy WSMiP UJ będą prowadzić w ciągu 2 godzin lekcyjnych w każdym tygodniu zajęcia z zakresu wiedzy o społeczeństwie, nauki o państwie i polityce, zagadnieniach bezpieczeństwa narodowego, stosunków międzynarodowych i kulturoznawstwa zajęcia dla uczniów przez cały okres nauki w klasie II i III.

Oprócz regularnych zajęć z uczniami, pracownicy Wydziału przeprowadzą trzy wykłady monograficzne w każdym semestrze. Wykłady takie będą otwarte dla wszystkich uczniów Liceum Zakonu Pijarów.

Dla wyróżniających się uczniów klasy patronackiej przewidziano możliwość pracy w studenckich kołach naukowych działających na WSMiP oraz możliwość rozwijania zainteresowań pod okiem pracowników Wydziału.

W uroczystym podpisaniu porozumienia wzięli udział Dziekan WSMiP, prof. dr hab. Bogdan Szlachta, Prodziekan WSMiP ds. współpracy międzynarodowej i Nauki, prof. dr hab. Ewa Bujwid-Kurek oraz Dyrektor Liceum Zakonu Pijarów, Ojciec Edward Kryściak.

Дата публикации: 17.04.2015
Published by: Tomasz Pugacewicz