Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Октябрь 2023

20231025
Previous week
Next week

Rozpoczęcie projektu „Od nauki o złożoności do świata biznesu”

Дата: 25.10.2023
Место: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, ul. Reymonta 4, Sala 012
Организатор: Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju
Контакт: Marcin Grabowski, marcin.grabowski@uj.edu.pl

W poniedziałek 11 października odbyło się spotkanie inaugurujące projekt „Od nauki o złożoności do świata biznesu”. Spotkanie było pierwszym z cyklu wykładów i warsztatów organizowanych w ramach projektu.

Projekt „Od nauki o złożoności do świata biznesu” realizowany w ramach Minigrantu [WSMiP.1.2.2023] WSMiP: Konkurs na rozwój współpracy z otoczeniem zewnętrznym uczelni, III edycja ma na celu przygotowanie wraz z ekspertami z zewnętrznego podmiotu, szkoleń dla studentów oraz pracowników dydaktycznych, administracyjnych i technicznych Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych w oparciu o koncepcję edukacji przez badania.

Projekt realizowany jest we współpracy z firmą Edisonda. Owocem tej współpracy są szkolenia adresowane do studentów, doktorantów oraz pracowników naukowo-badawczych, administracyjnych oraz technicznych Wydziału. Ze względu na obszary badawcze i profil działalności partnera, tematyka projektu opiera się na badaniu powiązań złożoności, rozumianej na gruncie nauk politycznych w powiązaniu ze światem biznesu, zwłaszcza w branżach zajmujących się finansami, energetyką, sprzedażą, handlem i logistyka. Do najważniejszych obszarów, które zostaną omówione podczas szkoleń, należą zarządzanie projektami, modele myślowe i systemy biznesowe. Jako perspektywę teoretyczno-metodologiczną przyjęto podejście złożoności, bazujące na sieci współpracy Global Complex Systems LAB utworzonej w Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju.

Edisonda jest firmą projektującą systemy z uwzględnieniem złożoności środowiska, w którym systemy te funkcjonują lub mają funkcjonować. Firma koncentruje się na projektowaniu biznesu poprzez badania, projektowanie i wdrażanie zmian w firmach i szeroko rozumianych złożonych systemach cyfrowych w biznesie. Edisodna posiada kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu systemami cyfrowymi w biznesie, przede wszystkim w takich sektorach jak finanse, logistyka, sprzedaż czy energetyka.

Aby zapewnić trwałość rezultatów projektu, przeprowadzone zostaną warsztaty, podczas których studenci, którzy wcześniej wzięli udział w szkoleniu, przekażą zdobytą wiedzę i umiejętności innym studentom, wdrażając w ten sposób peer teaching model.

Materiały promocyjne zostały sfinansowane ze środków Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych w ramach Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.

From Complexity Science to Business World grafika