Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Октябрь 2023

20231030
Previous week
Next week

Wykład Profesora Thomasa J. Bierstekera

Дата: 30.10.2023
Время начала: 13:00
Место: Budynek Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, ul. Reymonta 4, sala nr 207
Организатор: Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju UJ
Контакт: Krzysztof Byrski, krzysztof.byrski@uj.edu.pl

Skutki i skuteczność sankcji nałożonych na Rosję

Wielostronne sankcje zostały zastosowane przez grupę G7+ po inwazji Rosji na Ukrainę w 2022 roku. Chociaż wielu przywódców i ekspertów określiło je jako „bezprecedensowe”, szersze systemy sankcji zastosowano w innych kontekstach. Co jest wyjątkowego w tych środkach, a co nie? Jakie są ich cele, jak zostały zaprojektowane, jaki był ich dotychczasowy wpływ i jak powinniśmy myśleć o ich skuteczności? Patrząc naprzód, w jaki sposób można w przyszłości wykorzystać złagodzenie środków, aby ułatwić wynegocjowane rozwiązanie konfliktu?

Wykład wygłasza wizytujący profesor Thomas J. Biersteker, który przyjechał z Graduate Institute w Genewie.

Biogram profesora Thomasa J. Biersteker:

THOMAS J. BIERSTEKER jest profesorem w Graduate Institute w Genewie oraz członkiem Międzynarodowego Centrum Naukowców Woodrowa Wilsona w Waszyngtonie. Wcześniej wykładał na Uniwersytecie Yale, Uniwersytecie Południowej Kalifornii i Uniwersytecie Browna. Autor/redaktor dwunastu książek, w tym „Targeted Sanctions: The Impacts and Effectiveness of UN Action” (2016) i „Informal Governance in World Politics” (w przygotowaniu). Jego badania koncentrują się na teorii stosunków międzynarodowych, zarządzaniu wielostronnym i sankcjach międzynarodowych. Jest głównym twórcą UNSanctionsApp, interaktywnego narzędzia do projektowania i analizy sankcji ONZ. Uzyskał stopień doktora. i M.S. z Massachusetts Institute of Technology i jego B.A. z Uniwersytetu w Chicago.

Profesor Thomas J. Biersteker