Ana İçeriğe Geç

20220622
Previous week
Next week

Recovering Europe’s Parliamentary Culture, 1500-1700: Concepts, Methods, Approaches - konferencja międzynarodowa

Tarih: 22.06.2022 - 24.06.2022
Yer: Siedziba WSMiP, ul. Reymonta 4, parter
Organizatör: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych

Celem konferencji, organizowanej w ramach projektu badawczego finansowanego przez POB Heritage (grant 'grupy badawcze' kierowany przez dr hab. Dorotę Pietrzyk-Reeves, prof. UJ) we współpracy z Europaeum, w której wezmą udział badacze z Polski, Europy i USA, jest poszukiwanie nowych metod prowadzenia badań interdyscyplinarnych i porównawczych kultur parlamentarnych wczesnonowożytnej Europy oraz zdefiniowanie czym jest kultura parlamentarna. Podczas konferencji będziemy dociekać, w jaki sposób kultura zgromadzeń przedstawicielskich wyrażana była w pismach politycznych, instytucjach, sztuce, ideach oraz praktykach symbolicznych. Okres 1500-1700 to czas formowania się i ewolucji zgromadzeń politycznych w Europie, które choć różniły się w sposób oczywisty w zakresie ich organizacji, praktyk i funkcji, tworzyły ponadnarodowe dziedzictwo idei i praktyk deliberacji, konsultacji i reprezentacji. Interdyscyplinarne podejście i szukanie nowej perspektywy badań ponadnarodowych, porównawczych, łączy przedstawicieli takich dyscyplin i obszarów badawczych jak historia, filozofia polityczna, historia intelektualna, literatura, prawo, kultura polityczna i prawna, kultura materialna, dyplomacja.

İndirilecek Belgeler
Program konferencji
baner reklamujący konferencję, na górze tytuł konferencji na czarnym tle, poniżej obraz średniowiecznego zgromadzenia w sali, na dole logo wydziału SMiP, research university, europaeum i oxford university