Ana İçeriğe Geç

20230523
Previous week
Next week

Zaproszenie na wykład Over the Border: Memory Preservation among Ukrainian Refugees

Tarih: 23.05.2023
Başlangıç Zamanı: 13:15
Yer: WSMiP, ul. Reymonta 4, sala 016
Organizatör: Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju; Instytut Rosji i Europy Wschodniej
Contact: Dr Łukasz Stach

Szanowni Państwo!

Instytut Rosji i Europy Wschodniej oraz Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju mają przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z profesor Andréa Stanislav, która wygłosi wykład pt.

Over the Border: Memory Preservation among Ukrainian Refugees

Wykład profesor Andréa Stanislav powiązany jest z jej projektem badawczym Over the Border, jak też działalnością artystyczną. Projekt koncentruje się na zebraniu i zachowaniu wspomnień ukraińskich uchodźców, refleksji nad miłością, stratą i różnymi znaczeniami domu, z wykorzystaniem wywiadów audio i danych z urządzeń mobilnych.  Hybrydowa praktyka twórczo-badawcza Stanislav obejmuje rzeźbę, instalację multimedialną, sztukę publiczną i performance. Jej prace podejmują problem w jaki sposób historia zmienia kontekst w teraźniejszości - koncentrując się na tematach ludobójstwa, migracji, eksploracji kosmosu i utopijnych/dystopijnych konstruktach. Andréa przebywa obecnie na wymianie naukowej w ramach programu Studiów Międzynarodowych i Politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Instytucie Rosyjskim i Wschodnioeuropejskim (REEI) na Indiana University - Bloomington, USA.

* Towarzysząca wystawa fotograficzna kolaży wideo Andréi Stanislav jest dostępna w holu na pierwszym piętrze.

Uwaga: spotkanie odbędzie się w języku angielskim

Zdjęcie profesor Andréa Stanislav i szczegóły organizacyjne wykładu