Ana İçeriğe Geç

Gündem İçeriği Gündem İçeriği

Sprawozdanie z wizyty prof. Esposito

W dniach 7-10 maja br. gościem Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ był dzięki Projektowi UJ „Society-Environment-Technology" Profesor Roberto Esposito z Instituto Italiano di Scienze Umane di Napoli.

Włoski filozof poprowadził dla studentów i doktorantów UJ (jak i dla chętnych osób z innych polskich ośrodków naukowych) dwudniowe seminarium poświęcone koncepcjom immunizacji i biopolityki. Gość wziął także udział w dyskusji na temat zagadnienia wspólnoty (organizowanej wspólnie z Galerią Bunkier Sztuki) oraz w konferencji naukowej z zakresu filozofii polityki pt. „Ciało jako polityczna stawka".

Zajęcia Profesora spotkały się z dużym zainteresowaniem, co w znacznym stopniu przyczynia się podjęcia starań w celu organizacji podobnych wydarzeń w przyszłości.

Wizycie towarzyszył specjalny numer czasopisma WSMiP UJ „Politeja" z tłumaczeniem tekstów Roberto Esposito oraz z artykułami poświęconymi jego filozofii.

Całość wydarzenia była wspierana przez Włoski Instytut Kultury w Krakowie.

Data publikacji: 15.05.2013
Osoba publikująca: Katarzyna Włodarczyk