Ana İçeriğe Geç

Gündem İçeriği Gündem İçeriği

XIII Festiwal Nauki w Krakowie „Oblicza wody"

event-date: 15.05.2013 - 18.05.2013

W dniach 17 i 18 maja studenci Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych po raz kolejny wzięli udział w Festiwalu Nauki, organizowanym co roku na płycie krakowskiego Rynku. W pierwszym dniu prezentowali się studenci z Instytutu Studiów Regionalnych, Instytut Rosji i Europy Wschodniej oraz członkowie Koła Naukowego Studiów Latynoamerykańskich i studenci Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych. W namiocie przygotowano wiele atrakcji dla odwiedzających – konkursy i quizy z wspaniałymi nagrodami książ-kowymi, gry planszowe, możliwość przymierzenia strojów przywiezionych z Ameryki Łacińskiej, można było również zatańczyć salsę, posłuchać różnorodnej muzyki i pooglądać zdjęcia z wypraw studenckich. Prezentowano również publikacje naukowe studentów i pracowników wszystkich jednostek.

W drugim dniu Festiwalu prezentowali się studenci Instytutu Europeistyki, Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Instytutu Konfucjusza, Centrum Badań Holokaustu oraz Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych. Prawdziwe tłumy przyciągało do naszego namiotu wiele atrakcji – pisanie imion w językach chińskim, arabskim i po hebrajsku, konkursy wiedzy na temat Unii Europejskiej, quizy o tematyce politycznej.

Festiwal udał się znakomicie, o czym można się przekonać oglądając naszą galerię zdjęć (w zakładce Video i fotoreportarze). Zapraszamy za rok!

Yayımlanma Tarihi: 21.05.2013
Yayınlayan: Michał Olaś