Ana İçeriğe Geç

Gündem İçeriği Gündem İçeriği

Nagrody Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych dla Pracowników Naszego Wydziału

Uprzejmie informujemy, że Kapituła Nagrody im. prof. Michała Cezarego Rostworowskiego w składzie: prof. Barbara Krauz-Mozer, prof. Andrzej Mania, prof. Magdalena Mikołajczyk, prof. Bogdan Szlachta, prof. Jan Tkaczyński (przewodniczący) przyznała nagrody w konkursie organizowanym przez krakowski oddział PTNP na pracę z dyscypliny nauki o polityce i administracji za rok 2020.

W kategorii „monografia”:

Panu dr. Arkadiuszowi Nyzio

Rakowiecka w remoncie. Transformacja polityki bezpieczeństwa wewnętrznego Polski w latach 1989-1993

Wydawnictwo Księgarnia Akademicka, ss. 889.

w kategorii „artykuł”:

Panu dr. Adamowi Kirpszy

Better together? Explaining Poland’s and Germany’s bargaining success in EU lawmaking

[w:] "Comparative European Politics”, vol. 18, no. 5, p. 729-750.

Jednocześnie Kapituła Nagrody przyznała trzy wyróżnienia:

Panu dr. Arkadiuszowi Górnisiewiczowi

Totemism of the Modern State

[w:] "Ratio Juris. An International Journal of Jurisprudence and Philosophy of Law", vol. 33, no. 1, p. 49-65.

Pani dr Magdalenie Kozub-Karkut

Realizm neoklasyczny w perspektywie teorii stosunków międzynarodowych i polityki zagranicznej

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, ss. 320.

Panu prof. Łukaszowi Wordliczkowi

Wykorzystanie sztucznych sieci neuronowych w badaniach politologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN, ss. 251.

Serdecznie gratulujemy!