Ana İçeriğe Geç

Gündem İçeriği Gündem İçeriği

Le ombre del passato. Italia e Polonia di fronte alla memoria della Shoah - nowa publikacja pod redakcją pracownika naszego Wydziału

Uprzejmie informujemy, że w wydawnictwie Viella ukazała się praca pod redakcją Francesco Berti, Filippo Focardi i Joanny Sondel-Cedarmas

Redaktor: Francesco Berti, Filippo Focardi, Joanna Sondel-Cedarmas

Tytuł publikacji w języku włoskim: Le ombre del passato. Italia e Polonia di fronte alla memoria della Shoah

Nazwa wydawnictwa: Viella

Miejsce i data wydania: Rzym, grudzień 2018

Ilość stron: 352

Numer ISBN/ISSN: 9788833131344

Słowa kluczowe w języku polskim: Pamięć o Holokauście, polityka historyczna, totalitaryzmy, Polska, Włochy.

Opis publikacji:

Z radością informujemy, że we włoskim wydawnictwie Viella ukazała się monografia pt. Le ombre del passato. Italia e Polonia di fronte alla memoria della Shoah, pod redakcją profesorów z Uniwersytetu w Padwie Francesco Berti oraz Filippo Focardi oraz dr hab. Joanny Sondel-Cedarmas z Instytutu Europeistyki UJ. Książka, napisana przez wybitnych specjalistów (historyków, politologów, socjologów i prawników) z Polski i Włoch podejmuje próbę analizy w ujęciu porównawczym kwestii pamięci o totalitaryzmach w Polsce i we Włoszech, ze szczególnym uwzględnieniem pamięci o Holokauście. Wśród zawartych w niej tekstów znalazły się artykuły pracowników WSMIP: dr hab. Jolanty Ambrosiewicz-Jacobs (La storiografia ufficiale e la memoria collettiva sull’Olocausto nella Polonia post 1989), prof. dra hab. Zdzisława Macha (La memoria dell’Olocausto e la costruzione dell’identità nella Polonia di oggi), dr hab. Joanny Sondel-Cedarmas (La memoria dei Giusti e la politica della memoria in Polonia dopo il 1989) oraz dr hab. Agnieszki Barczak-Oplustil z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (L’emendamento alla legge polacca sull’Istituto della Memoria Nazionale del 2018).

okładka