Ana İçeriğe Geç

Gündem İçeriği Gündem İçeriği

Aktualności

Doktorat pracownika Wydziału wyróżniony w Konkursie na nagrodę im. Prof. Józefa Kukułki za najlepszą rozprawę doktorską podejmującą teoretyczne aspekty stosunków międzynarodowych

Z wielką przyjemnościa informujemy, że dr Marcin Grabowski decyzją Kapituły, podjętą na posiedzeniu w dniu 6 czerwca b.r. otrzymał, w Konkursie na nagrodę im. Prof. Józefa Kukułki za najlepszą rozprawę doktorską podejmującą teoretyczne aspekty stosunków międzynarodowych, wyróżnienie za pracę pt

Wykład Prof. Gerharda Meisera z Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle: Czystość człowieka – problematyka metafory wielokulturowej

Słowa oznaczające „czysty, czystość" itp. są chyba we wszystkich językach świata używane m.in. dla kategoryzacji człowieka – przez pojęcia takie, jak na przykład „czysta krew", „czystość etniczna", „Pan-na czysta" itd. Pojęcie „czystości" wiąże się więc nie tylko z higieną, lecz również z pochodzeniem, z wiarą i z etyką.

Spotkanie KSSM UJ: Badania naukowe dra hab. Roberta Kłosowicza w państwach słabych i upadłych (Republika Środkowoafrykańska, Etiopia, Somaliland, Kamerun)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie inauguracyjne Sekcji Afrykańskiej Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ. Tematem spotkania będą badania naukowe prowdzone przez dra hab. Roberta Kłosowiacza w państwach upadłych (Republika Środkowoafrykańska, Etiopia, Somaliland, Kamerun)

Solidarności". W trzydziestolecie Sierpnia 1980 roku

Redakcja Politeji zaprasza na polsko-włoskie spotkanie gromadzące osobistości życia publicznego, działaczy związkowych oraz naukowców z obu krajów poświęcone refleksji na temat dziedzictwa Solidarności