перейти до основного змісту

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

березня 2022

20220315
попередній тиждень
наступний тиждень

Russia’s War on Ukraine: Wykład specjalny prof. Christopher Coker (LSE IDEAS)

Дата: 15.03.2022
Час початку: 11:30
Місце: Reymonta 4, sala 039
організатор: LSE IDEAS at the Jagiellonian University
Contact: Maciej Smółka, cseep@uj.edu.pl

Podczas spotkania mającego formę wykładu oraz dyskusji moderowanej, prof. Coker omówi bieżące wydarzenia, dotyczące wojny na Ukrainie jak kampanię militarną, politykę Zachodu, wpływ sankcji, polityczną pozycję Wladimira Putina czy możliwość wybuchu konfliktu wykraczającego poza granicę naszych wschodnich sąsiadów. Wystąpienie prof. Cokera będzie oparte na dyskusjach LSE IDEAS w ramach cyklu Russia-Ukraine Forum, nieformalnej grupy badaczy, działaczy społecznych i dziennikarzy.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się za pośrednictwem linka.

Wydarzenie będzie moderowane przez dr. Wojciecha Michnika (LSE IDEAS CSEEP at the JU).

Christopher Coker jest dyrektorem LSE IDEAS, think tanku LSE, zajmującego się polityką zagraniczną. Był profesorem stosunków międzynarodowych w LSE, przechodząc na emeryturę w 2019 roku. Dwukrotny członek Council of the Royal United Services Institute, były stypendysta NATO oraz stały wykładowca na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Włoszech, Singapurze czy Japonii. Autor takich książek jak Men at War (2014), Rebooting Clausewitz (2015) , The Improbable War (2015), Future War (2016), The Rise of the Civilizational State (2019) czy Why War? (2020).

plakat wykładu po lewej stronie tytuł i logo LSE IDEAS oraz cseep, po prawej zdjęcie ramienia ukraińskiego żołnierza na tle ukraińskiej flagi