перейти до основного змісту

Навіґація Навіґація

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wizyta studyjna w siedzibie ONZ

W dniach 19 – 25 marca br. grupa studentek i studentów naszego Wydziału (Natalia Stańczak, Aleksandra Pikuła oraz Krzysztof Stefan) przebywała z wizytą studyjną w Nowym Jorku. Wraz z opiekunem naukowym dr. Błażejem Sajdukiem odbyli oni spotkania z przedstawicielami Stałego Przedstawicielstwa RP przy Narodach Zjednoczonych, Konsulatu generalnego RP w Nowym Jorku, a także dyplomatami, pracownikami i przedstawicielami afiliowanych przy ONZ instytucji w tym m.in.: Biura Pełnomocnika Sekretarza Generalnego ds. Technologii, Spraw Politycznych, Wydziału Europy i Azji Środkowej, Departamentu Spraw Politycznych i Budowania Pokoju oraz Operacji Pokojowych, Przedstawicielstwa UE przy ONZ, Przedstawicielstwa NATO przy ONZ, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego. Uczestniczący w wyjeździe wzięli również udział w posiedzeniu i głosowaniu Rady Bezpieczeństwa oraz Konferencji Wodnej ONZ 2023.

Studentki i Studenci biorący udział w wyjeździe zostali wybrani spośród osób przygotowujących na naszym Wydziale prace dyplomowe poświęcone problematyce dyplomacji wielostronnej oraz funkcjonowania Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Wizyta była częścią minigrantu WSMiP: Konkurs na rozwój współpracy z otoczeniem zewnętrznym uczelni (II edycja) pt. Dyplomacja wielostronna w kwestiach bezpieczeństwa na forum ONZ realizowanego pod kierownictwem prof. dr. hab. Krzysztofa Szczerskiego w ramach Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.