перейти до основного змісту

Навіґація Навіґація

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Druga edycja Szkoły Letniej Dyplomacji UJ zakończona

W dniach 11-15 września br. odbyła się II edycja Szkoły Letniej Dyplomacji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W wykładach, ćwiczeniach i warsztatach udział wzięli studentki i studenci czterech wydziałów, zainteresowani problematyką dyplomacji, pracą w służbie dyplomatyczno-konsularnej oraz strukturach i organizacjach międzynarodowych.

Zajęcia w ramach Szkoły Letniej Dyplomacji prowadzili  uznani eksperci, praktycy i naukowcy, posiadający duże doświadczenie i kompetencje w pracy w dyplomacji oraz badaniach poświęconych interdyscyplinarnemu wymiarowi tego zagadnienia.

Szkoła Letnia Dyplomacji jest projektem realizowanym w ramach mini-grantu Priorytetowego Obszaru Badawczego Heritage, we współpracy z Akademią Dyplomatyczną Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Biorą w nim udział cztery jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych, Wydział Prawa i Administracji, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej oraz Wydział Historyczny.

Celem projektu było nabycie przez uczestników wiedzy oraz kompetencji niezbędnych w naborze w ramach aplikacji dyplomatyczno-konsularnej oraz rekrutacji do pracy w organizacjach międzynarodowych.