Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Навіґація Навіґація

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wielokulturowe Dziedzictwo Mojego Regionu – finał konkursu organizowanego przez nasz Wydział

16 maja 2016 r. został zakończony ogólnopolski konkurs Wielokulturowe Dziedzictwo Mojego Regionu organizowany przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Komisja z uwagą wysłuchała referatów zaproszonych uczniów oraz sprawdziła ich znajomość podstawowych terminów dotyczących wielokulturowości.

Następnie uczniowie zwiedzili Collegium Maius UJ i wzięli udział w grze miejskiej zatytułowanej Wielokulturowy Kraków współprowadzonej przez osoby zaangażowane w organizacji społecznej Wielokulturowy Kraków.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zespołom, które zakwalifikowały się do drugiego etapu. Na szczególne gratulacje zasłużyli zwycięzcy konkursu.

I miejsce w konkursie zdobył zespół przygotowany przez p. Annę Popielewicz z I LO im S. Czarnieckiego w Chełmie w składzie Milena Mazurek, Katarzyna Tomczyk, Klaudia Kubińska.

Pozostałe miejsca zajęły drużyny z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie prowadzone przez p. Magdalenę Lasowa w składzie: Michał Bunkowski, Konrad Turlejski, Krystian Rompczyk (II miejsce) oraz Karolina Kułakowska, Paulina Mamedow, Monika Grzonkowska (III miejsce).

Grę miejską wygrał zespół z XIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Gdyni w składzie: Sebastian Domagała, Szymon Szyca, Przemysław Wiszniewiecki (opiekun grupy: Elżbieta Andruchów).

Nagrody dla zwycięzców konkursu (bony do empiki) oraz gry miejskiej (książki) ufundował WSMiP. Patronat medialny nad konkursem objął Hejnał Oświatowy. Prace koordynowała dr Kinga Anna Gajda z Instytutu Europeistyki UJ. Foto reportaż z finału przygotowany przez studenta IE UJ Doriana Jędrasiewicza dostępny jest w serwisie Flickr

Дата опублікації: 19.05.2016
опубліковано: Tomasz Pugacewicz