网页内容展示 网页内容展示

20230119
Previous week
Next week

Ukraina wobec rosyjskiej agresji. Problemy bezpieczeństwa państwa, społeczeństwa oraz regionu.

日期: 19.01.2023
开始时间: 10:00
地方: Transmisja online
组织者: Polskie Towarzystwo Geopolityczne; Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego; Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego; Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego
联系: anna.januszewska@uj.edu.pl; konrad.1.kulig@uj.edu.pl

Serdecznie zapraszamy na pierwsze, polsko – ukraińskie seminarium naukowe poświęcone wielonurtowej refleksji nad sytuacją Ukrainy zmagającej się od blisko roku z bezprecedensową, rosyjską agresją.

Pełnoskalowa inwazja rozpoczęta przez Federację Rosyjską bez wypowiedzenia wojny skutkowała do tej pory dziesiątkami istnień ludzkich, zarówno po stronie żołnierzy jak i bezbronnych cywilów. Wymuszone ostrzałem i natarciem wrogich, rosyjskich sił wojenne migracje, bestialskie mordy i tortury na niewinnych mieszkańcach zajętych miejscowości, niszczenie kluczowej dla egzystencji infrastruktury, nielegalna inkorporacja terenów okupowanych a także cyniczna polityka informacyjna i pełna gróźb propaganda to jedynie część zjawisk, które będą analizowane przez międzynarodowe grono badaczy, którym drogie są nie tylko naukowa rzetelność i fachowość, ale także humanistyczne wartości. Bez tych ostatnich niepodobna myśleć o pokojowej, równoprawnej i twórczej koegzystencji społeczeństw, narodów i państw.

Seminarium przyjęło ograniczoną co do uczestnictwa formułę ale dzięki transmisji na profilach organizatorów na platformie Facebook wszyscy problematyką zainteresowani zyskają okazję do śledzenia dyskusji i oceny stanowisk zarówno ukraińskich jak i polskich badaczy.

Organizatorami wydarzenia, którego przekaz internetowy odbędzie się na żywo w najbliższy czwartek, 19 stycznia w godz. 10.00 – 15.00 są : Polskie Towarzystwo Geopolityczne, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz gospodarz spotkania – Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Patronat na wydarzeniem objął Dziekan WSMiP UJ, Pan prof. Paweł Laidler.

Honorowego patronatu seminarium udzielił Pan Wiaczesław Wojnarowskyj, Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie.

资料下载
Program seminarium