网页内容展示 网页内容展示

20230531
Previous week
Next week

Rola WOT w systemie zarządzania kryzysowego

日期: 31.05.2023
地方: Budynek WSMiP UJ, Reymonta 4, sala 027
组织者: Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego, WSMiP, INPiSM, IDUJ
联系: Wojciech Szczuka, wojciech.szczuka@student.uj.edu.pl, Grzegorz Mroszczak, grzegorz.mroszczak@student.uj.edu.pl,

W imieniu Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego, z radością zapraszamy do wzięcia udziału w następującym wydarzeniu.

Dnia 31.05.2023 (środa) o godzinie 16:45 w Sali 027 odbędzie się wykład otwarty na temat „Roli WOT w systemie zarządzania kryzysowego” wygłoszony przez dowódcę WOT na Małopolskę, weterana misji w Afganistanie i Iraku płk. Marcina Siudzińskiego.

Wykład poprzedzi przedmowa wygłoszona przez profesora Akademii im. Frycza Modrzewskiego, kierownika Katedry polityki bezpieczeństwa międzynarodowego, Członka Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych, Towarzystwa Naukowego Australii, Nowej Zelandii i Oceanii oraz Polskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa Narodowego prof. Marcina Lasonia.

Wykład poszerzy naszą wiedzę o zadaniach i możliwości wykorzystania Wojsk Obrony Terytorialnej w sytuacjach kryzysowych a także ich zadań. Dowiemy się jak WOT postrzegają swoją rolę w systemie zarządzania kryzysowego a także do jakich sytuacji się ich posyła i czy są one wykorzystywane sposób odpowiedni i efektywny. Będzie to okazja by zadać wiele nurtujących pytań odnośnie tej wciąż świeżej ale już parokrotnie sprawdzonej formacji.

Zachęcamy do udziału wszystkich a w szczególności studentów i pracowników Katedry Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz innych uczelni.

Plakat ze szczegółami wykładu i zdjęciem płk. Marcina Siudzińskiego