网页内容展示 网页内容展示

20231024
Previous week
Next week

Zaproszenie na panel “What is Global China?

日期: 24.10.2023
开始时间: 13:00
地方: WSMiP, Ul. Reymonta 4, pokój, 207
组织者: Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju
联系: Monika Pająk, monika.pajak@uj.edu.pl

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na panel pt. "What is Global China?”.

Tematyka panelu:

niewiele osób kwestionuje fakt, że Chiny są kluczowym aktorem międzynarodowym, którego wpływy sięgają od Mekongu po Księżyc. Chińskie inwestycje i przedsięwzięcia infrastrukturalne rozwijają się nie tylko w najodleglejszych zakątkach świata, ale docierają także w głąb przestrzeni kosmicznej, a wpływy kraju rozprzestrzeniają się zarówno w obrębie uznanych organizacji międzynarodowych, jak i instytucji nowo utworzonych przez Pekin. Czy jednak skupienie się na danych dotyczących handlu, inwestycjach infrastrukturalnych i rywalizacji geopolitycznej wystarczy, aby uchwycić fenomen globalnych Chin? Uczestnicy panelu będą szukać możliwych odpowiedzi na te pytania, badając pełne spektrum tematów, problemów i perspektyw wynikających z koncepcji i praktyk globalnych Chin.

Uczestnicy:

• Prof. Shih Chih-yu (Narodowy Uniwersytet Tajwański),
  • Dr Marina Rudyak (Uniwersytet w Heidelbergu),
  • Prof. Maximilian Mayer (Uniwersytet w Bonn),
  • Dr David O’Brien (Uniwersytet Jagielloński)

Moderator: Profesor Emilian Kavalski (Uniwersytet Jagielloński).