网页内容展示 网页内容展示

20220127
Previous week
Next week

Kryzys migracyjny i jego konsekwencje dla regionalnego i europejskiego bezpieczeństwa. Seminarium dyskusyjne

日期: 27.01.2022
开始时间: 17:00
地方: Zoom
组织者: LSE IDEAS CSEEP at the Jagiellonian University
联系: Maciej Smółka, cseep@uj.edu.pl

Działające na naszym Wydziale Centrum LSE IDEAS CSEEP at the Jagiellonian University zaprasza na seminarium dyskusyjne poświęcone kryzysowi migracyjnemu i jego skutkom dla bezpieczeństwa w Europie.

Seminarium odbędzie się 27 stycznia 2022 r. w godzinach 17:00-18:30. Obowiązuje rejestracja.

Seminarium obędzie się w języku angielskim.

Uczestnicy:

• Dr Luke Cooper (LSE),
  • Dr Karolina Czerska-Shaw (WSMiP UJ),
  • Dr  Aliaksei Kazharski (Comenius University).

Moderator:

• Prof. Mary Kaldor (LSE).

Więcej informacji:

Głównym celem tego panelu jest omówienie różnych aspektów kryzysu migracyjnego w Europie, w tym konsekwencji reżimu Łukaszenki próbującego używać migracji jako broni; jak interpretowano kryzys na granicy polsko-białoruskiej odpowiednio w Polsce i na Białorusi; ocena sytuacji „w terenie” z punktu widzenia organizacji społeczeństwa obywatelskiego; oraz jakie są skuteczne polityki zarządzania przemieszczaniem się ludzi i wspierania integracji. W szerszej perspektywie debata ta mogłaby również służyć jako dyskusja o konsekwencjach kryzysu migracyjnego dla bezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej.

plakat z informacją o tytule oraz dniu i godzinie rozpoczęcia panelu dyskusyjnego