网页内容展示 网页内容展示

路径导航 路径导航

网页内容展示 网页内容展示

Festiwal Nauki

Na tegorocznym Festiwalu Nauki na Rynku Głównym w Krakowie w drugim dniu imprezy w namiocie Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych gościła dalekowschodnia ekipa Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu wraz z Instytutem Konfucjusza. Oba instytuty po raz pierwszy wzięły udział w krakowskim święcie nauki.

Dopisała zarówno słoneczna pogoda, jak i goście. Pośród atrakcji były pokazy ubierania sari i japońskich kimon, a także pokazy chińskiej ceremonii parzenia herbaty. Przez cały dzień można było otrzymać swoje imię zapisane w chińskiej i japońskiej kaligrafii, po koreańsku, w hindi, a nawet w języku syngaleskim. Odbywały się także warsztaty gry w madżonga, go, japońskich gier karcianych oraz plecenia chińskich węzłów na szczęście. Można było także sprawdzić swoją wiedzę o Chinach w konkursach i zdobyć nagrody książkowe. Święto Dalekiego Wschodu na Rynku nie byłoby możliwe bez aktywnego zaangażowania studentów IBiDW, zwłaszcza członków Dalekowschodniego Koła Naukowego.

发布日期: 16.05.2012
Osoba publikująca: Michał Olaś