Skip to main content

网页内容展示 网页内容展示

网页内容展示 网页内容展示

20211203

„Różne oblicza Afryki” – wystawa zdjęć pracownika naszego Wydziału w ramach obchodów 50-lecia Muzeum Afrykanistycznego w Olkuszu

日期: 03.12.2021 - 05.01.2022
开始时间: 12:00
地方: Muzeum Afrykanistyczne w Olkuszu (ul. Szpitalna 32)
组织者: Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu

3 grudnia 2021 r. w Muzeum Afrykanistycznym w Olkuszu (ul. Szpitalna 32) zostanie otwarta wystawa zdjęć autorstwa Prof. Roberta Kłosowicza, dyrektora Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych UJ, zatytułowana „Różne oblicza Afryki”.

Wystawa organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych w ramach obchodów 50-lecia Muzeum Afrykanistycznego im. Bogdana Szczygła i Bożeny Szczygieł-Gruszyńskiej. Muzeum, które obecnie stanowi część Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, jest jedyną tego typu placówką w Polsce. Zgromadzone zbiory składają się z eksponatów dotyczących życia codziennego, kultury, wierzeń i tradycji mieszkańców Afryki Zachodniej i Środkowej, jak również Kolekcji Sztuki i Malarstwa Czarnej Afryki im. Anny i Leona Kubarskich.

Wernisaż wystawy wraz z prelekcją rozpocznie się 3 grudnia 2021 r. o godz. 14:00. Wystawę będzie można obejrzeć do 5 stycznia 2022 r.

Serdecznie zapraszamy!

plakat wystawy różne oblicza afryki