网页内容展示 网页内容展示

20211201

Międzynarodowa konferencja naukowa "Rok 1991 i jego dziedzictwo historyczno-kulturowe w krajach postkomunistycznej Europy".

日期: 01.12.2021 - 02.12.2021
地方: Online – MS Teams
组织者: Zakład Studiów Polsko-Ukraińskich

Zakład Studiów Polsko-Ukraińskich WSMIP UJ wraz z Centrum Transkulturowych Studiów Posttotalitarnych UWr zapraszają w dniach 1-2 grudnia 2021 r. na międzynarodową konferencję naukową pt. Rok 1991 i jego dziedzictwo historyczno-kulturowe w krajach postkomunistycznej Europy.

Zapraszamy także na wydarzenia wzbogacające konferencję:

• Wykład profesora Serhija Plokhija (Harvard University, Cambridge, MA, USA) pt. Who killed the soviet union? Revisiting the soviet collapse thirty years later.
  • Wykład profesora Tarasa Kuzio (Associate Research Fellow at the Henry Jackson Society think tank, London and Professor at the Department of Political Science, National University Kyiv Mohyla Academy, Ukraine) pt. Soviet legacies on identity in the post-soviet space.
  • Pokaz filmu Babi Jar. Kontekst, którego prezentację poprzedzi spotkanie z reżyserem Siergiejem Łoznicą.
  • Prezentację książki Meandering in transition thirty years of reforms and identity in post-communist Europe, ed. Ostap Kushnir and Oleksandr Pankieiev, (Lexington Books, 2021), w której wezmą udział znani badacze z Ukrainy, Polski, Kanady i Włoch: Ołeksandr Pronkewicz, Mykola Riabchuk, Assen Slim, Serena Giusti.

Przypominamy, że konferencja odbędzie się w formie spotkania on-line (MT).

Linki dostępu znajdują się w programie ramowym.

资料下载
Ramowy program konferencji z linkami dostępu