Szkoła wiosenna nt. Azji – Kraków-Oxford-Warszawa

Termin: 12.05.2017 - 13.05.2017
Kontakt: Marcin Grabowski, project co-ordinator, marcin.grabowski@uj.edu.pl

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w kolejnym etapie szkoły wiosennej dotyczącej Azji, organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński we współpracy z Uniwersytetem w Oxfordzie i Uniwersytetem Warszawskim (Spring School: Asia in the 21st Century: Challenges and Opportunities). W dniach 12-13 maja 2017 roku w Krakowie odbędzie się seminarium badawcze w ramach szerszego projektu, w który włączyliśmy się w ubiegłym roku. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się w załączniku.

W ramach wyżej wymienionej współpracy zorganizowano szereg wydarzeń w Krakowie, w Warszawie, jak i w Oxfordzie. Wśród nich warto wspomnieć o pierwszym etapie szkoły  wiosennej pt. Asia in 21st Century: Challenges and Opportunities, zorganizowanej w marcu 2017 r. w której udział wzięli studenci sekcji azjatyckiej KSSM UJ pod opieką dr. Marcina Grabowskiego.

W czasie szkoły wiosennej w School of Interdisciplinary Area Studies Oxford University, studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego zagłębili się w tematykę zarówno rozwoju gospodarczego Indii, spraw bezpieczeństwa Kaszmiru, jak i współpracy Indii z krajami ościennymi. Nawiązano osobiste kontakty ze studentami innych uniwersytetów oraz z profesorami i doktorantami.

Dzięki tej inicjatywie i włożonemu w nią wysiłkowi, możliwość dalszej współpracy staje się coraz większa. Dodatkową korzyścią jest większa rozpoznawalność Uniwersytetu Jagiellońskiego i Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ w Europie.

Kolejnym etapem współpracy będzie seminarium badawcze pt. Great Power Politics and Development in South Asia and East Asia, tym razem zorganizowane przez Uniwersytet Jagielloński, a koordynowane przez dr. Marcina Grabowskiego (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych we współpracy z sekcją azjatycką KSSM UJ oraz AIAS) we współpracy z naukowcami z Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW oraz School of Interdisciplinary Area Studies Oxford University . Odbędzie się ono 12 i 13 maja 2017 r. Jego uczestnicy będą mieli okazję do poszerzenia perspektywy badawczej do podejmowanej tematyki oraz do zwiększenia umiejętności dyskusyjnych. W ramach konferencji zostanie wygłoszony wykład otwarty prof. Matthew McCartney'a pt. Learning from the Tigers: Economic Growth in Bangladesh and Pakistan in Comparative Perspective? na który wszystkich państwa serdecznie zapraszamy. Po wykładzie zostanie zaprezentowana oferta dydaktyczna University of Oxford. Po czym rozpocznie się seminarium badawcze, w ramach którego prelegentami będą również członkowie KSSM UJ.

Data opublikowania: 11.05.2017
Osoba publikująca: Patrycja Niedźwiedzka