listopad 2017

20171108

Zaproszenie na wykład jednego z najważniejszych teoretyków regionalizmu w świecie, prof. Fredrika Söderbauma.

Data: 08.11.2017
Czas rozpoczęcia: 16:30
Miejsce: Aula Średnia B Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33)

Serdecznie zapraszamy na wykład jednego z najważniejszych teoretyków regionalizmu w świecie, prof. Fredrika Söderbauma. Wykład odbędzie się w dniu 8 listopada 2017 r. (środa) o godzinie 16.30 w Auli Średniej B Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33). Organizatorami tego wydarzenia są Krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych oraz Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego (INPiSM UJ). Przy organizacji wydarzenia pomaga również sekcja azjatycka Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ.

Tytułem nadchodzącego wykładu jest: „Dealing with the 'governance gap': the promise of regional governance”.

Profesor Söderbaum jest światowej klasy ekspertem z zakresu badań nad regionalizmem i autorem choćby takich książek jak: Rethinking Regionalism (Palgrave Macmillan 2016), Intersecting Interregionalism. Regions, Global Governance and the EU (Springer 2014), The Political Economy of Regionalism: The Case of Southern Africa (Palgrave 2004), and Theories of New Regionalism (Palgrave 2003). Obecnie jest on wykładowcą na prestiżowym Peace and Development Research in the School of Global Studies (SGS), Uniwersytetu w Göteborgu.

W trosce o zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc organizatorzy proszą o zgłoszenie swojej chęci uczestnictwa za pomocą formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest w poniższy linku: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScozA8fuwtQaRCuSYSG1Y7Telo20xrrHRuwoUEPWQH3suQofA/viewform?vc=0&c=0&w=1

Jesteśmy przekonani, iż wykład Pana Profesora będzie niezwykle pouczającym doświadczeniem i zachęcamy wszystkich studentów oraz pracowników do aktywnego uczestnictwa w nim.