III spotkanie rocznego polsko-francuskiego seminarium dyskusyjnego

Konsula Generalnego Republiki Francuskiej w Krakowie

M. Alexis Chahtahtinsky

termin: 25 lutego 2013 r. (poniedziałek), godz. 16.30

miejsce: Rezydencja Konsula Generalnego Republiki Francuskiej w Krakowie, ul. Świętego Jana 2 / 6

Serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie seminarium dyskusyjnego poświęconego historii Francji i stosunkom polsko-francuskim, które współorganizują Instytut Historii UJ, Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ oraz Instytut Francuski w Krakowie. Patronem honorowym rocznego seminarium jest Konsul Generalny Republiki Francuskiej w Krakowie, pan Alexis Chahtahtinsky.

W poniedziałek 25 lutego 2013 r. naszym gościem będzie François Heisbourg, prezydent International Institute for Strategic Studies z siedzibą w Londynie oraz Centre de Politique de Sécurité w Genewie, były dyrektor paryskiej Fondation pour la Recherche stratégique. Tematem wystąpienia Gościa będzie: "The question of defence guarantees: French and Polish perspectives".

Następnie mgr Michał Cholewa, doktorant w INPiSM UJ wygłosi referat pod tytułem: "Between divergence and convergence: the concept of l'Europe de la défense in Polish and French security policies".

Zasadniczym językiem spotkania seminaryjnego będzie tym razem język angielski.

Wstęp na spotkanie seminaryjne jest wolny, jednakże ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału telefonicznie pod numerem 12 424 53 13 lub mailowo na adres: institut.cracovie@institutfrancais.pl

Data opublikowania: 17.02.2013
Osoba publikująca: Michał Olaś