Spotkanie z Interesariuszami WSMiP

12 lutego 2013 roku w sali konferencyjnej Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się spotkanie interesariuszy Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.

W zebraniu udział wzięli przedstawiciele: VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Instytutu Studiów Strategicznych, Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, Dowództwa Wojsk Specjalnych, Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich, Izby Celnej w Krakowie, Stowarzyszenia Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko",  Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce.

Wszyscy interesariusze zgodnie potwierdzili, jak istotna jest dla nich współpraca w ramach organizowanych praktyk zawodowych, staży oraz innych działań mających na celu ułatwienie startu na rynku pracy studentom i absolwentom Wydziału. Doceniają szeroką wiedzę oraz przygotowanie merytoryczne praktykantów, którzy nierzadko wykazują ogromny zapał i zaangażowanie w wykonywaniu powierzonych zadań. Wielokrotnie wspominano jednak, iż młodym ludziom brakuje umiejętności czysto praktycznych, otwartości, pewności siebie czy też lepszej organizacji czasu. Z drugiej strony podkreślano, że równie ważne jest wyznaczenie odpowiedniego promotora, który zapewni właściwy zakres oraz zróżnicowanie programu praktyk, a także dopasowanie charakteru wykonywanych zadań zarówno do aktualnych potrzeb danej instytucji jak i umiejętności praktykanta.

Wzajemna wymiana poglądów i doświadczeń pozwoliła na zdefiniowanie najważniejszych problemów, wyznaczenie celów oraz poszukiwanie rozwiązań w tym zakresie. Wszelkie uwagi i sugestie zostaną dalej rozpatrzone przez Władze Wydziału, co pomoże wprowadzić jak najkorzystniejsze zmiany zarówno dla studentów jak i organizacji współpracujących z Wydziałem. Niniejsze spotkanie dostarczyło wielu cennych wskazówek jak sprostać temu wyzwaniu.

Protokół ze spotkania z Interesariuszami WSMiP UJ w dniu 12.02.2013 r.

Data opublikowania: 20.02.2013
Osoba publikująca: Michał Olaś