Poszukujemy zmotywowanego Ambasadora, który chciałby promować korzyści płynące z kariery w UE w roku akademickim 2021/2022!

To już 11 lat programu "Ambasador Karier UE" zainicjowanego przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO). Jego głównym celem jest zainteresowanie studentów przygotowaniem się do konkursów i podjęciem pracy zawodowej w instytucjach unijnych.

Dlaczego warto?

• Dowiesz się o możliwościach kariery w UE i będziesz zajmować się ich promocją wśród studentów;
  • Będziesz częścią fantastycznej sieci studentów z całej Europy;
  • Zdobędziesz doświadczenie, które będzie stanowić cenny punkt w Twoim CV;
  • Rozwiniesz swoje umiejętności w wystąpieniach publicznych, marketingu i HR;
  • Weźmiesz udział w szkoleniu wprowadzającym, a podczas pełnienia roli wspierać Cię będzie koordynator Programu na UJ;
  • Możliwość kontaktu z urzędnikami UE;
  • Otrzymasz list referencyjny oparty na Twoich wynikach.

Kogo poszukujemy?

Zmotywowanej, entuzjastycznej osoby, która chce promować możliwości kariery w strukturach UE na Uniwersytecie Jagiellońskim i posiada następujące kompetencje:

• Doskonałe umiejętności komunikacyjne;
  • Znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2/C1;
  • Chęć uczenia się i dzielenia się wiedzą;
  • Zdolność adaptacji;
  • Dobre umiejętności organizacyjne;
  • Zdolność do dostarczania jakości i wyników;
  • Innowacyjne i kreatywne podejście.

Co należy do zadań Ambasadora Karier UE?

• Działanie jako punkt kontaktowy dla studentów zainteresowanych karierą w UE;
  • Wygłaszanie prezentacji, branie udziału w wydarzeniach związanych z karierą na uczelni;
  • Aktywna obecność w Internecie i w mediach społecznościowych - zarządzanie i regularne monitorowanie dedykowanej strony na Facebooku;
  • Odpowiadanie na pytania studentów dotyczące kariery w UE;
  • Wykonywanie zadań i regularnie informowanie o realizowanych działaniach.

Minimalne wymagania

• Poświęć co najmniej dwie godziny tygodniowo na pełnienie roli ambasadora
  • Zorganizuj lub weź udział w co najmniej jednym wydarzeniu lub prezentacji dotyczącej kariery w UE
  • Regularnie komunikuj się ze swoim koordynatorem programu na UJ
  • Weź udział we wszystkich oferowanych szkoleniach (online)
  • Prowadź dziennik swoich działań i regularnie składaj raporty

Poza minimalnymi wymaganiami to do Ciebie należy decyzja, w jakim stopniu i w jaki sposób będziesz promować możliwości kariery w strukturach UE wśród studentów UJ.

Jak aplikować?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=6yYO676_0keekOvSQm286wTZD6zqc29HmLGcShl6D21UN1Y2NUJVR0EzSzJaMTAyTE41VENNNldESC4u

do dnia 22 lutego 2021 do godz. 10:00.

Jeśli jesteś osobą, która:

• Jest obywatelem/obywatelką Unii Europejskiej
  • Biegle włada językiem angielskim oraz jednym z języków kraju, w którym studiuje.
  • Ma możliwość wzięcia udziału w obowiązkowym jednodniowym szkoleniu w październiku 2021 r.
  • Jest studentem/studentką obecną na uczelni na czas pełnienia funkcji ambasadora (październik 2021 - wrzesień 2022)

Więcej o programie dowiesz się na stronie: https://epso.europa.eu/job-opportunities/eu-careers-student-ambassadors_en#tab-0-3

Koordynatorem Programu „Ambasador Karier” po stronie UJ jest Biuro Karier.