Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wyjazd studyjny do Warszawy - relacja

W dniach 23-24 maja grupa studentów CISAD wraz z dr Martą Golonką miała okazję odwiedzić Frontex i Amerykańską Izbę Handlową w Warszawie.

Oto wypowiedź jednego z uczestników wyjazdu:

"Wyjazd studyjny do Warszawy w dniach 23-24 czerwca dał mi okazję do odwiedzenia takich organizacji jak Amerykańska Izba Handlowa i Frontex, a także Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Mieliśmy niepowtarzalną okazję uczyć się od Pani Doroty Dąbrowski-Winterscheid i wysłuchać jej bardzo ciekawego wystąpienia na temat dyplomacji ekonomicznej w Polsce i polsko-amerykańskich stosunków gospodarczych.

Drugiego dnia kontynuowaliśmy naszą podróż, odwiedzając Frontex – Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej, gdzie wysłuchaliśmy pana Rezy Ahmariego. Poznanie wyzwań związanych z kontrolą graniczną oraz roli Fronteksu w rozwiązywaniu problemów na granicy było bardzo pouczające i interesujące.

Na koniec odwiedziliśmy Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i mieliśmy okazję porozmawiać z Panią Magdaleną Sobkowiak na temat prezydencji w UE i roli kobiet w polityce. Dziękuję wszystkim prelegentom i organizatorom wyjazdu za dostarczenie nam tak wspaniałych wrażeń. Mogę śmiało powiedzieć, że dzięki dyskusjom, które odbyliśmy podczas wizyt, znacznie poszerzyła się moja wiedza."

Zobacz galerię zdjęć