Londyńscy studenci na zjeździe w Krakowie

Termin: 30.01.2014 - 02.02.2014

Na przełomie stycznia i lutego w Krakowie odbył się pierwszy w historii zjazd w ramach studiów niestacjonarnych drugiego stopnia na kierunku „Stosunki międzynarodowe, Polsko-brytyjskie studia strategiczne". Studenci podczas tygodniowego pobytu w Polsce zmagali się z intensywnym programem wykładów, ćwiczeń i egzaminów. Nie zabrakło także tego, co jest istotą studenckiego życia, czyli wspólnie spędzonego czasu.

Na co dzień mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii, a od października 2013 r. dodatkowo studiują na Uniwersytecie Jagiellońskim. Taką możliwość daje im uruchomiony w tym roku akademickim przez Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych kierunek studiów „Stosunki międzynarodowe, Polsko-brytyjskie studia strategiczne", zakładający elastyczną formułę łączącą kursy zdalne (e-learning) i tradycyjne zajęcia w Krakowie. Zjazdy odbywają się dwa razy w roku (pod koniec każdego semestru) i trwają około tygodnia. W tym czasie studenci mają okazję spotkać się „twarzą w twarz" z wykładowcami, z którymi w ciągu roku wymieniają maile i rozmawiają na czatach. W tym krótkim czasie przeprowadzane są także egzaminy i odbywają się spotkania z promotorami w ramach seminariów magisterskich.

Choć ten spędzony w Krakowie tydzień był dla studentów bardzo intensywny, nie kryją swojego zadowolenia. -Zjazd się nam bardzo podobał i na pewno nikt z naszej grupy nie żałuje decyzji o podjęciu tych studiów – mówi Dawid Pustelnik, jeden ze studentów.

Po zakończonym zjeździe – powrót do Londynu i codzienności pracy. Przed studentami kolejne miesiące nauki „na odległość". Na szczęście w oczekiwaniu na kolejny zjazd w Krakowie mogą spotkać się w ramach wykładów i wydarzeń kulturalnych organizowanych w Londynie przez Polski Ośrodek Naukowy UJ.

Studia zostały uruchomione dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2013r."

Zapraszamy do odwiedzenia strony PON

Data opublikowania: 05.03.2014