Pracownik naukowy Wydziału nagrodzony stypendium MNiSW RP dla wybitnych młodych naukowców

Z radością informujemy, że dr Ewa Trojnar, pracownik naukowy naszego Wydziału, została nagrodzona stypendium MNiSW RP dla wybitnych młodych naukowców.

Spośród złożonych prawie 800 wniosków Ministerstwo nagrodziło w tym roku 256 badaczy.

Dr Ewa Trojnar - adiunkt oraz wicedyrektor w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu WSPiM UJ. Absolwentka Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ: doktorat z nauk o polityce w zakresie stosunków międzynarodowych pt. "Stosunki Japonii z krajami Rady Współpracy Arabskich Państw Zatoki (Perskiej) po połowie XX wieku". Ukoczyńczyła także Akademię Ekonomiczną w Krakowie: magisterium w zakresie studiów europejskich. Zajmuje się stosunkami międzynarodowymi w Azji, którym poświęciła monografie: Japonia a monarchie Zatoki Perskiej (Kraków 2009), Malezja – wspólnie z A.W. Jelonkiem (Warszawa 2009). Amatorka turystyki i fotografiki.
Data opublikowania: 01.11.2011
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz