Wykłady dr Mileny Gammaitoni z Università degli Studi Roma Tre

Termin: 03.06.2014 - 06.06.2014

W dniach od  3 do 6 czerwca  Instytut Studiów Międzykulturowych będzie gościć dr Milenę Gammaitoni, socjolożkę z Università degli Studi Roma Tre. Dr Gammaitoni wygłosi  5 i 6 czerwca o godzinie 10.00 w sali 143 dwa wykłady w vjęzyku angielskim z zakresu socjologii sztuki.  Serdecznie wszystkich zapraszamy na wykłady! Szczególnie gorąco zapraszamy studentów, którzy w przyszłym roku wybierają się na stypendium Erasmusa do Włoch!

Dr Milena Gammaitoni zajmuje się socjologią sztuki oraz problematyką kobiet w kulturze. Pracowała jako wykładowca i badacz na uniwersytecie „La Sapienza" w Rzymie, obecnie jest związana z Uniwersytetem Roma Tre, z którym ISM współpracuje w ramach programu Erazmus. Stypendystka włoskiej CNR (Krajowej Rady Badań Naukowej), L'École des hautes études en sciences sociales w Paryżu. Wykładała na uniwersytetach w Brukseli, Liège, Luksemburgu, Warszawie oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wśród jej publikacji znajdują się m. in. monografie: La funzione sociale del musicista (Społeczna rola muzyka, Rzym 2004) oraz L'agire sociale del poeta. Wisława Szymborska nella vita dei lettori, in Polonia e in Italia (Społeczne działanie poety. Twórczość Wisławy Szymborskiej w życiu polskich i włoskich czytelników) opublikowana w Rzymie w 2005 roku.

Data opublikowania: 01.06.2014
Osoba publikująca: Michał Olaś