Dr Adam Kirpsza laureatem nagrody Prezesa Rady Ministrów RP za 2015 rok

Z wielką przyjemnością informujemy, że dr Adam Kirpsza z Katedry Studiów nad Procesami Integracyjnymi w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ został laureatem nagrody Prezesa Rady Ministrów RP za 2015 r.

Nagroda została przyznana za rozprawę doktorską pt. "Proces podejmowania decyzji w Unii Europejskiej z perspektywy konstruktywistycznego programu badawczego". Promotorem nagrodzonej pracy doktorskiej był prof. dr. hab. Janusz Węc.

Dr Adam Kirpsza – asystent w Katedrze Studiów nad Procesami Integracyjnymi Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Stopień doktora z nauk społecznych w zakresie nauk o polityce uzyskał z wyróżnieniem w czerwcu 2014 r. na podstawie wspomnianej rozprawy. Ponadto jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Autor około 30 artykułów naukowych, w tym redaktor dwóch prac zbiorowych. Jego zainteresowania ogniskują się wokół integracji europejskiej, procesu decyzyjnego, negocjacji, statystyki, prawa UE, metodologii badań empirycznych, teorii stosunków międzynarodowych oraz statusu mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce.

Kierownik obecnie realizowanego grantu "Preludium" Narodowego Centrum Nauki pt. "Analiza empiryczna procesu podejmowania decyzji w Unii Europejskiej w ramach zwykłej i specjalnej procedury ustawodawczej". Odbył staże naukowe w Uniwersytecie w Bambergu (Niemcy) oraz Uniwersytecie w Lublanie (Słowenia). Stypendysta programu Ferszt-Buynoski oraz Małopolskiej Fundacji Stypendialnej "Sapere auso". Członek Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich.

Więcej informacji o sukcesach naszych studentów, doktorantów i absolwentów można znaleźć w dziale Osiągnięcia. Zobacz też:

Data opublikowania: 18.09.2015
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz