Wizyta delegacji z Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle i w Wittenberdze - fotorelacja

W dniach 8-9 października 2015 roku, z roboczą wizytą na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przebywała delegacja Philosophische Fakultät I Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze. W skład delegacji weszli dziekan Philosophische Fakultät I prof. dr hab. Suzanne S. Schüttemeyer, prodziekan prof. dr hab. Rahul Peter Das oraz prof. dr hab. Yvonne Kleinmann, koordynator ds. współpracy międzynarodowej.

Najważniejszym punktem wizyty było podpisanie w dniu 8 października Memorandum of Understanding między naszym Wydziałem a Philosophische Fakultät I Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze.

Następnie Goście odbyli serię roboczych spotkań, których celem było wypracowanie możliwych do wprowadzenia w życie sposobów i metod współpracy. W gabinecie Dziekana WSMIP UJ dyskutowano o współpracy z prof. drem hab. Bogdanem Szlachtą, a podczas roboczej kolacji z prodziekanem WSMiP UJ, drem hab. Andrzejem Dudkiem, prof. UJ.

Ponadto, w dniu 9 października, przedstawiciele Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze rozmawiali o możliwościach realizacji zapisów MoU z Władzami oraz Pracownikami Instytutu Europeistyki UJ oraz Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.

Pani dziekan, prof. dr hab. Suzanne S. Schüttemeyer, przekazała również Wydziałowi Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ ostatnią partię z ponad dwóch tysięcy książek podarowanych naszemu Wydziałowi przez Philosophische Fakultät I Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze.

Data publikacji: 13.10.2015
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz