Uniwersytecka klasa kompetencji międzykulturowych – zakończenie roku

22 października 2015 r. uniwersytecka trzecia klasa kompetencji międzykulturowej spotkała się tradycyjnie już w Collegium Maius UJ, aby zakończyć swoją dwuletnią współpracę z Instytutem Europeistyki UJ.

Klasa ta była prowadzona przez dr Kingę Annę Gajdę ze wspomnianego instytut. W ceremonii wręczenia certyfikatów jak zwykle uczestniczył dr Michał Rzepecki. Po części oficjalnej zakończenia, uczniowie zwiedzili muzeum.

Projekt "Uniwersytecka Klasa Kompetencji Kulturowych" jest realizowany nieprzerwanie od roku akademickiego 2010/2011 w ramach współpracy Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz VIII LO w Krakowie.

Nadrzędnym celem klasy jest rozwinięcie u uczniów umiejętności niezbędnych do pracy i komunikacji w międzynarodowym zespole. Do takich umiejętności zaliczono: pogłębienie znajomości kultury Europy, rozszerzenie horyzontów myślowych, zapoznanie z różnymi europejskimi stylami rozumowania, wyrażania uczuć oraz porozumiewania się i współpracy w celu zrealizowania wspólnego projektu.

Ważnymi założeniami projektu są: rozwijanie u uczniów tolerancji i szacunku wobec innych kultur i wartości a także kreatywności, przedsiębiorczości oraz odpowiedzialności za grupę i wykonywane zadanie, umiejętności oceniania i wyciągania wniosków ze współpracy międzynarodowej, dostrzegania przykładów dobrej praktyki i błędów, których należy w przyszłości unikać.

Data opublikowania: 26.10.2015
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz