"Policja Państwowa na Wileńszczyźnie w latach 1918-1939" – nagranie ze spotkania promującego książkę dr. hab. Aleksandra Głogowskiego

Uprzejmie informujemy, że na stronie naszego Wydziału w serwisie YouTube udostępnione zostało nagranie zawierające fragmenty spotkania promującego książkę dr. hab. Aleksandra Głogowskiego pt. "Policja Państwowa i inne instytucje bezpieczeństwa na Wileńszczyźnie w latach 1918-1939", Księgarnia Akademicka, Kraków 2015, ss. 118).

Dr hab. Aleksander Głogowski - adiunkt w Katedrze Strategii Stosunków Międzynarodowych Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Stypendysta Institute of Strategic Studies w Islambadzie i School of Oriental and African Studies w Londynie. Członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych, Royal Society for Asian Affairs oraz European Association for South Asian Studies. Wykładał na Uniwersytecie Wileńskim.

Autor licznych publikacji dotyczących historii Policji Państwowej ("Konna Policja Państwowa", Warszawa 2014; "Kobieca Policja Państwowa w II RP w walce z międzynarodowych handlem ludźmi", Warszawa-Kraków 2014) oraz sytuacji politycznej w Azji Południowej ("Af-Pak. Znaczenie pogranicza afgańsko-pakistańskiego dla bezpieczeństwa regionalnego w latach 1947-2011", Kraków 2012; "Pakistan. Historia i współczesność", Kraków 2011; "Polskie orły nad Himalajami", Kraków 2011).

Link do materiału wideo