Seria wydawnicza redagowana przez prof. dr. hab. Bogdana Szlachtę nominowana do nagrody tygodnika "Do Rzeczy" Strażnik Pamięci

Współpracujący od lat z Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ i współtworzony m.in. przez wykładowców naszego Wydziału Ośrodek Myśli Politycznej został nominowany do nagrody tygodnika "Do Rzeczy" Strażnik Pamięci, w kategorii Instytucja, za serię Biblioteka Klasyki Polskiej Myśli Politycznej. Na czele Komitetu Redakcyjnego Biblioteki stoi prof. dr hab. Bogdan Szlachta.

To ważne docenienie wielu już lat pracy krakowskiego środowiska naukowego - i wielu jego współpracowników z całej Polski - nad badaniem i popularyzacją polskiej tradycji intelektualnej. BKPMP - której wiele tomów Ośrodek Myśli Politycznej wydał wspólnie z Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ - jest ich zwieńczeniem.

Twórcy serii mają nadzieję, że nominacja pomoże pozyskać dla niej nowych czytelników.

Data opublikowania: 29.10.2015
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz