Wizyta delegacji IBiDW UJ w Pakistanie – relacja i zdjęcia

W dniach 6-11 listopada 2015 r. delegacja Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ w składzie: prof. dr hab. Adam Jelonek oraz dr hab. Agnieszka Kuczkiewicz-Fraś przebywała z wizytą studyjną w trzech uniwersytetach pakistańskich: Quaid-e Azam University w Islamabadzie, University of Punjab w Lahore oraz University of Karachi.

Rozmowy dotyczyły podpisania porozumień o współpracy międzywydziałowej oraz możliwości wymiany studentów i pracowników między poszczególnymi instytutami. Członkowie delegacji wygłosili wykłady na uniwersytetach w Islamabadzie i Karaczi. Wizyta objęła także spotkania i konsultacje w ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Islamabadzie.

Jednym z najistotniejszych rezultatów odbytych spotkań jest decyzja o stworzeniu w najbliższej przyszłości na Uniwersytecie Jagiellońskim Centrum Badań nad Pakistanem, które obejmie swoim zasięgiem nie tylko Polskę, ale także inne kraje Europy Środkowej.

Data opublikowania: 15.11.2015
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz