Książka mgra Arkadiusza Nyzio nominowana do Nagrody Moczarskiego

Z radością informujemy, że książka "Rządzić znaczy służyć? Historia Unii Demokratycznej (1991-1994)" autorstwa mgra Arkadiusza Nyzio znalazła się w finałowej dziesiątce Konkursu o Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego i będzie rywalizowała o tytuł najlepszej książki historycznej wydanej w Polsce w 2014 r. Lista nominowanych pozycji dostępna jest tutaj.

Konkurs o Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego jest organizowany przez Narodowe Centrum Kultury i Fundację im. Kazimierza i Zofii Moczarskich. Patronem medialnym Konkursu jest „Gazeta Wyborcza". Biorą w nim udział prace poświęcone najnowszej historii Polski. Laureat Konkursu zostanie ogłoszony 4 grudnia.

O książce

Jest to pierwsza praca poświęcona Unii Demokratycznej i skupionemu wokół niej środowisku. Jej premiera odbyła się 13 września 2014 r. podczas konferencji "Unia dla Polski" zorganizowanej dla upamiętnienia 25. rocznicy powołania pierwszego rządu III RP.

Recenzent książki, prof. dr hab. Antoni Dudek pisał o niej: „to nie tylko wnikliwa analiza historii tej partii, ale i intrygujący obraz dziejów politycznych pierwszych lat III RP".

O książce napisał też: M. Siedziako, Logos, etos i klops. Pouczające dzieje Unii Demokratycznej, „Polityka", 14 października 2015 r., s. 64-66.

O Autorze

Mgr Arkadiusz Nyzio – doktorant w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Absolwent studiów I stopnia na kierunkach politologia i bezpieczeństwo narodowe. Z wyróżnieniem ukończył studia magisterskie na kierunkach politologia i europeistyka. Obecnie jest studentem edytorstwa na UJ (studia podyplomowe).

Redaktor naczelny czasopisma naukowego „Poliarchia" i zastępca redaktora naczelnego "Zeszytów Naukowych Towarzystwa Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego".

Laureat Konkursu prac magisterskich im. Jana Józefa Lipskiego (nagroda I stopnia) i finalista konkursu o Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego. Wielokrotny stypendysta UJ.

Interesuje się historią polityczną Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Data opublikowania: 17.11.2015
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz