"Małopolska Noc Książki" poświęcona literaturze fantastycznej z udziałem dr. Pawła Kubickiego

W ramach kolejnej odsłony "Małopolskiej Nocy Książki" wziął udział pracownik naszego Wydziału dr Paweł Kubicki. "Małopolska Noc Książki" to projekt stowarzyszenia Klub Jagielloński oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Celem tego projektu jest łączenie zainteresowania książkami z kulturą audiowizualną i wiedzą ekspercką.

Spotkanie z 27 listopada 2015 r. było poświęcone literaturze fantastycznej w kontekście współczesności. Dr Kubicki brał udział w panelu zatytułowanym: "Miasto przyszłości. Utopia czy rzeczywistość?"

Dr Piotr Kubicki – adiunkt w Instytucie Europeistyki UJ. Ukończył studia magisterskie w zakresie socjologii w Instytucie Socjologii UJ oraz studia doktoranckie w Instytucie Europeistyki UJ. W 2005 r. obronił rozprawę doktorską w zakresie socjologii na Wydziale Filozoficznym UJ ("Miasto jako symbol w procesie tworzenia tożsamości: regionalnej, narodowej i ponadnarodowej"). Opublikował m.in. "Miasto w sieci znaczeń. Kraków i jego tożsamości" (Księgarnia Akademicka, Kraków 2010). Zainteresowania naukowe: socjologia etniczności i narodu, tożsamości europejskie, socjologia miasta.

Data opublikowania: 30.11.2015
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz