O miejscu Europy Środkowej i Wschodniej w amerykańskich prawyborach – dr Tomasz Pugacewicz w artykule dla "Nowej Europie Wschodniej"

1 lutego 2016 r. w portalu dwumiesięcznika "Nowa Europa Wschodnia" ukazał się artykuł dr. Tomasza Pugacewicz pt. "Najważniejsze wybory".

W artykule tym omówiono postulaty czołowych uczestników prawyborów w USA, co do polityki wobec Rosji, Ukrainy i Europy Środkowej. Wśród analizowanych kandydatów na prezydenta znaleźli się: Hillary Clinton, Bernard Sanders, Donald Trump, Ted Cruz oraz Marco Rubio.

Dr Tomasz Pugacewicz jest asystentem w Katedrze Historii Dyplomacji i Polityki Międzynarodowej Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. W 2015 r. obronił rozprawę doktorską pt. Mechanizmy kształtowania polityki zagranicznej USA wobec państw regionu Morza Kaspijskiego po 1991 roku. W ramach staży zagranicznych przebywał m.in. na Wydziale Zaawansowanych Studiów Międzynarodowych im. Paula H. Nitzego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Waszyngtonie. Obecnie pracuje nad monografią poświęconą teoriom polityki zagranicznej.