Studentka Instytutu Europeistyki UJ weźmie udział w Akademii Solidarności w Gdańsku

Studentka Instytutu Europeistyki UJ, Justyna Poniewska, weźmie udział w tegorocznej edycji Akademii Solidarności, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 21 - 27 lutego 2016 r. Poza Panią Poniewska w spotkaniu będzie uczestniczyło jeszcze tylko trzech Polaków.

Tematem przewodnim dwunastej już edycji Akademii Solidarności 2016 będzie Grupa Wyszehradzka (V4). Weźmie w niej udział 16 młodych działaczy społecznych, osób interesujących się polityką, publicystyką i tematyką międzynarodową.

Czterech reprezentantów z każdego z państw członkowskich V4 wybrano spośród wielu chętnych. Podstawą do zakwalifikowania się była oryginalna formuła umotywowania chęci uczestniczenia w Akademii, jak i wykazanie się wiedzą na temat przebiegu poprzednich edycji Akademii Solidarności.

Warsztaty i zadania, z którymi zmierzą się uczestnicy projektu, są zarówno teoretyczne, jak i praktyczne – pracować będą w dużym międzynarodowym zespole, w mniejszych grupach eksperckich oraz indywidualnie pod okiem trenera. Rezultatem warsztatów będą, przygotowane przez uczestników pod okiem ekspertów, publikacja oraz debata publiczna.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku wspólnie z redakcją "New Eastern Europe", portalem Eastbook.eu, Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Fundacją Friedricha Eberta.

Zdobyte w czasie Akademii doświadczenia Pani Poniewska wykorzysta podczas pisania pracy licencjackiej na temat Grupy Wyszehradzkiej pod kierunkiem dr Kingi Anny Gajdy.

Data opublikowania: 13.02.2016
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz