O postaci Roberta Schumana – dr Damien Thiriet dla Polskiego Radia 24

9 maja 2016 r., z okazji Dnia Europy, dr Damien Thiriet przedstawił słuchaczom Polskiego Radia 24 sylwetkę Roberta Schumana.

Dr Damien Thiriet – adiunkt w Katedrze Historii Polskiej Polityki INPiSM UJ. Francuz, mieszka w Polsce od 2007 r. Absolwent École Normale Supérieure rue d'Ulm w Paryżu, professeur agrégé (najwyższy państwowy stopień nauczycielski, przyznawany drogą konkursu) z historii. Doktor nauk o historii Uniwersytetu Lille-III i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jego zainteresowania naukowe to kultury pamięci, wewnętrzne aspekty francuskiej polityki bezpieczeństwa i problemy metodologiczne związane z wykorzystywaniem narzędzi informatycznych w badaniach. Autor popularnonaukowego portalu o pamięci zbiorowej Polaków.