O członkostwie Polski w UE i przyszłości europejskiej integracji – prof. dr hab. Zdzisław Mach w programie "Młodzież Kontra… czyli pod ostrzałem"

1 maja 2016 r. prof. dr hab. Zdzisław Mach gościem programy telewizyjnego "Młodzież Kontra… czyli pod ostrzałem".

Profesor Mach odpowiadał na pytania młodych ludzi dotyczące członkostwa Polski w Unii Europejskiej, przyszłości UE, politycznych i społecznych aspektów integracji europejskiej.

Prof. dr hab. Zdzisław Mach – profesor socjologii i antropologii społecznej. Dyrektor Instytutu Europeistyki UJ w latach 2004-2012; profesor w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej, były członek Rady do spraw Edukacji Europejskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej oraz zespołu doradców Głównego Negocjatora Rządu RP do spraw Członkostwa w UE.

Prowadził badania naukowe i wygłaszał wykłady w licznych ośrodkach akademickich, między innymi w: Oxford University, The Netherlands Institute of Advanced Studies, The Institute of Advanced Studies in the Humanities w Uniwersytecie w Edynburgu, Uniwersytecie w Exeter, European University Institute we Florencji, University College Dublin, University of Chicago.

Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień społeczeństwa i kultury europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki kulturowego kształtowania tożsamości.

Data opublikowania: 11.05.2016
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz