网页内容展示 网页内容展示

Finał pierwszej edycji Małopolskiego Dialogu Młodzieży

31 maja i 2 czerwca 2016 r. odbył się finał pierwszej edycji Małopolskiego Dialogu Młodzieży, nad którą Instytut Europeistyki UJ objął patronat. W ostatecznej rozgrywce "RozgryźTO!" wzięło udział ponad 70 młodych osób. Podczas spotkania rozegrano grę miejską, młodzież spotkała się z ekspertami i przedstawicielami różnych sektorów w trakcie debaty na temat zapobiegania wykluczeniu młodych ludzi.

W starciach konkursowych wzięły udział również drużyny z uniwersyteckiej klasy kompetencji międzykulturowych. 31 maja br. drużyna składająca się z uczniów pierwszej uniwersyteckiej klasy zwyciężyła konkurs. Uczniowie otrzymali nagrody – czytniki e-booków. Uczniowie drugiej klasy zaangażowali się również w prace organizacyjne. Jednym z jurorów była dr Kinga Anna Gajda, koordynator uniwersyteckich klas i pracownik IE.

Pomysły młodzieży zaprezentowane podczas finału zawierały dużo świeżości i odmiennego od decydentów spojrzenia na problem. Pojawiło się sporo śmiałych, jak i ostrożnych rozwiązań. Młodzi postulowali akcje edukacyjne, programy dla szkół, sieci informacyjne, rozwiązania prawne i polityczne, które umożliwią różnorodnej młodzieży być pełnoprawnym podmiotem w społeczeństwie. Ich rekomendacje, pomysły i sposób patrzenia na problemy zostaną przekazane w formie raportu w odpowiednie ręce na poziomie lokalnym, regionalnym oraz Europejskim.

发布日期: 06.06.2016
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz