Sukcesy doktorantów UJ w ramach programu: interdyscyplinarne studia doktoranckie "Społeczeństwo – Technologie – Środowisko"

Z wielką radością informujemy o sukcesie doktorantów Wydziału SMiP UJ w ramach programu:  interdyscyplinarne studia doktoranckie „Społeczeństwo – Technologie- Środowisko". (Dowiedz się więcej...)

Spośród 100 doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego zakwalifikowanych do programu, aż 9 uczestników pochodzi z naszego Wydziału. W tym 8 doktorantów zakwalifikowało się do elitarnej grupy 60 osób, którym przyznano roczne stypendium.

Doktoranci WSMiP UJ zakwalifikowani do programu studiów doktoranckich: 1) Natalia Bahlawan, 2) Maciej Pletnia, 3) Ewa Drygalska, 4) Alicija Malevska, 5) Mateusz Burzyk, 6) Anna Morawiec, 7) Krzysztof Tlałka, 8) Szymon Olszynka oraz 9) Barbara Dworak-Kaczorowska.

Interdyscyplinarne studia doktoranckie „Społeczeństwo – Technologie- Środowisko" to projekt realizowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i finansowany z Poddziałania 4.1.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy i skierowany do słuchaczy studiów doktoranckich, młodych doktorów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego następujących Wydziałów: Chemii; Biologii i Nauki o Ziemi; Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej; Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii; Matematyki i Informatyki; Historyczny; Zarządzania i Komunikacji Społecznej; Filozoficzny; Studiów Międzynarodowych i Politycznych.

Głównym celem programu jest podniesienie jakości i umiędzynarodowienie kształcenia doktorantów oraz młodej kadry naukowej, szczególnie w zakresie prowadzenia interdyscyplinarnych prac badawczych oraz metodologii badań. Konsekwencją tego będzie wykształcenie elitarnej kadry badawczej, która będzie mogła sprostać wyzwaniom gospodarki opartej na wiedzy i tworzyć konkurencyjne wyniki badań naukowych.

Projekt ISD STŚ to oferta dla pracowników i doktorantów 9 Wydziałów UJ, która poprzez różnorodne działania ma wesprzeć ich rozwój naukowy. Jednym z elementów ISD STŚ jest trzyletni program studiów doktoranckich prowadzonych w języku angielskim. (Dowiedz się więcej...)
Data opublikowania: 01.11.2011
Osoba publikująca: Tomasz Pugacewicz