Program MOST

Program Mobilności Studentów i Doktorantów MOST to program wymiany studentów i doktorantów uniwersytetów polskich – stron Porozumienia na Rzecz Jakości Kształcenia.
Program ten oparty jest na zasadach wypracowanych w programie Socrates (obecnie LLP/Erasmus). Koordynatorem Programu jest Uniwersytecka Komisja Akredytacyjna (UKA). Warunki studiowania w Programie określa Regulamin Programu Mobilności Studentów MOST, który można znaleźć poniżej oraz na stronie www.uka.amu.edu.pl.

Program MOST daje możliwość odbycia części studiów (semestru lub roku akademickiego) na innej uczelni. Uczestniczyć w Programie może student po ukończeniu drugiego semestru studiów – w przypadku studentów studiów I stopnia oraz studiów jednolitych magisterskich lub pierwszego semestru – w przypadku studentów studiów II stopnia.

Program MOST dotyczy studiów I i II stopnia, jednolitych studiów magisterskich oraz studiów III stopnia realizowanych w umawiających się uniwersytetach polskich.

W organizacji programu uczestniczą następujące uniwersytety:

o Uniwersytet Śląski

o Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

o Uniwersytet Łódzki

o Uniwersytet Wrocławski

o Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

o Uniwersytet Mikołaja Kopernika

o Uniwersytet Szczeciński

o Uniwersytet Gdański

o Uniwersytet Opolski

o Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

o Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie