Sukcesy doktorantów i pracowników naukowych naszego Wydziału w konkursach stażowych

Z radością informujemy, że w ramach ostatniego konkursu stażowego programu „Społeczeństwo – Technologie- Środowisko" aż 5 reprezentantów naszego Wydziału otrzymało stypendia:

1) dr hab. Robert Kłosowicz

2) dr Wojciech Burek

3) dr Marcin Galent

4) dr Monika Banaś

5) mgr Ewa Drygalska (doktorantka)

Informujemy także, że w poprzedniej edycji tego samego konkursu stażowego stypendium uzyskała także dr Ewa Trojnar.

Interdyscyplinarne studia doktoranckie „Społeczeństwo – Technologie- Środowisko" to projekt realizowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i finansowany z Poddziałania 4.1.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy i skierowany do słuchaczy studiów doktoranckich, młodych doktorów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego następujących Wydziałów: Chemii; Biologii i Nauki o Ziemi; Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej; Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii; Matematyki i Informatyki; Historyczny; Zarządzania i Komunikacji Społecznej; Filozoficzny; Studiów Międzynarodowych i Politycznych.

Głównym celem programu jest podniesienie jakości i umiędzynarodowienie kształcenia doktorantów oraz młodej kadry naukowej, szczególnie w zakresie prowadzenia interdyscyplinarnych prac badawczych oraz metodologii badań. Konsekwencją tego będzie wykształcenie elitarnej kadry badawczej, która będzie mogła sprostać wyzwaniom gospodarki opartej na wiedzy i tworzyć konkurencyjne wyniki badań naukowych.
Data opublikowania: 23.11.2011
Osoba publikująca: Michał Olaś